• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Wycieczka do Planetarium EC1 i Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

W dniu 16 listopada 2018 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tomawie wraz z Dyrektor Szkoły panią  Anną Wojakowską – Wolską oraz wychowawcami p. Teresą Madej i p. Agnieszką Baran, uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny i z całą pewnością oprócz funkcji rekreacyjnej, pełnił także funkcję dydaktyczną. Gimnazjaliści odwiedzili Planetarium EC1 (działające od 2016 roku), mieszczące się w  niedawno otwartym Centrum Nauki i Techniki EC1 – obecnie największy tego typu obiekt w Polsce. Znajduje się on w zespole budynków dawnej łódzkiej elektrociepłowni, która działała aż do 2001 roku. Zespół budynków poddano rewitalizacji i rozbudowie przekształcając go w ośrodek naukowo – kulturalny. Podczas pobytu w tym obiekcie uczniowie, najpierw uczestniczyli w lekcjach astronomii  i biologii a potem mieli okazję przeprowadzać ciekawe doświadczenia, za pomocą wielu interaktywnych urządzeń. Po wytężonej badawczej pracy, przyszedł czas na aktywność fizyczną i wizytę w Centrum Nauki Eksperymentarium, znajdującym się na terenie Łódzkiej Manufaktury. Uczniowie odwiedzili centrum gier laserowych a rozgrywka w laserowy paintball, okazała się doskonałą zabawą ruchową, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji.  

Całodzienna wyprawa minęła bardzo szybko, pełni niezapomnianych wrażeń, uczniowie wraz z opiekunami szczęśliwie  powrócili do Tomawy.