Spotkanie z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego

Dnia 25 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie uczniów z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego.Celem tego spotkania było zapoznanie młodzieży z dalszymi możliwościami ich edukacji a także pomoc w podjęciu jak najlepszej decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Panie w praktyczny sposób przedstawiły wady i zalety szkół ogólnokształcących oraz szkół zawodowych. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z przebiegiem edukacji w każdym z typów szkół ponadgimnazjalych, oraz o korzyściach wynikających z ich ukończenia. Gimnazjaliści mogli także zorientować się w ofercie szkół z naszego regionu. Doradczynie przedstawiły również jak może wyglądać nauka w późniejszych latach czyli na studiach.Każdy z ciekawością wysłuchał tych informacji, przeanalizował i wyciągnął wnioski. Zapewne wiadomości te będą bardzo pomocne już za kilka tygodni.