IV piotrkowski festiwal nauk technicznych

W dniu 30 stycznia 2019r. uczniowie naszego gimnazjum w towarzystwie ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich oraz Szkoły Podstawowej w Trzepnicy wzięli udział w IV piotrkowskim festiwalu nauk technicznych. Festiwal organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim i ma na celu promowanie kształcenia technicznego.

W tym roku zwrócono szczególną uwagę na zachęcenie młodzieży do kształcenia m.in. w obszarach budownictwa i architektury, drogownictwa, ochrony środowiska czy geodezji i kartografii. W festiwalu uczestniczyło ok. 1000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu, każdy zespół miał swoich przewodników, którzy pomagali dotrzeć na cykl wykładów o różnorodnej tematyce. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dotyczących m.in. najnowszych metod w ratownictwie wypadkowym, recyklingu i segregacji śmieci, ochrony środowiska czy też poznać nową dziedzinę: geoinformatykę. Całość przedsięwzięcia przebiegała bardzo sprawnie i w przyjaznej atmosferze. Poza zajęciami, swoje stoiska miały uczelnie wyższe m.in. Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka oraz Politechnika Częstochowska. W przerwie zapewniono uczestnikom poczęstunek oraz możliwość skorzystania z fotobudki. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wystawy i słuchali wykładów. Na koniec mieli również okazję wsiąść do profesjonalnego sprzętu drogowego i zapoznać się z jego obsługą. Różnorodność tematyki i możliwość kontaktu z narzędziami pracy z dziedziny budownictwa czy drogownictwa zachęciła młodzież do poznania oferty popularnej piotrkowskiej "Budowlanki"na zbliżających się dniach otwartych.