Wycieczka do Łodzi, czyli aktywny początek zimowych ferii

W piątek 8 lutego 2019 r. gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Tomawie uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Łodzi. Głównym założeniem wyjazdu było propagowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku, szczególnie w kontekście rozpoczynających się zimowych ferii.

Pobyt na lodowisku w kompleksie Łódzkiej Manufaktury, stanowił okazję ku temu, aby uczniowie poznali lub doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Niektórzy przekonali się, iż ta dyscyplina sportu wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

Drugim punktem programu wycieczki był laserowy paintball, który dostarczył gimnazjalistom wiele emocji i radości.  To również doskonała alternatywa dla standardowego paintballa, gra w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Zabawa ta, wymagała od zawodników, przede wszystkim sprawności fizycznej.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni uczestnicy wycieczki powrócili do Tomawy. Cel wycieczki został zrealizowany i wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka należała do niezwykle udanych. Wyjazd odbył się z inicjatywy Dyrektor Szkoły p. Anny Wojakowskiej – Wolskiej, przy finansowym wsparciu Rady Rodziców.  Opiekę nad uczniami sprawowały p. Teresa Madej i p. Agnieszka Baran.