Sportowe emocje tylko w "Budowlance"

Chłopcy z Publicznego Gimnazjum w Tomawie wzięli udział w turnieju piłki nożnej o  Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

Główny cel imprezy to popularyzacja gry w  piłkę nożną wśród młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia oraz współzawodnictwo sportowe. Rozgrywki odbyły się na boisku przy ZSP nr 3. Zgłosiło się 6 szkół: Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum w Tomawie, SP w Sulejowie, SP nr 11 w  Piotrkowie Trybunalskim, SP w Trzepnicy i SP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy rozgrywkowe: grupę A i grupę B.

Gimnazjaliści z Tomawy rozegrali 2 mecze w grupie A, oba wygrywając: Gimnazjum w Tomawie - SP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim 2:1, Gimnazjum w Tomawie - Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim 2:1. W półfinale - Tomawa zagrała z Trzepnicą, wynik meczu 2:0 dla Tomawy. W finale Tomawa ponownie spotkała się z Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, wynik spotkania 1:3 dla Piotrkowa.

Chłopcy z Tomawy zajęli II miejsce w turnieju, otrzymali zasłużenie srebrne medale po zaciętej walce. Skład drużyny: Wiktor Stanios (kapitan zespołu), Mateusz Ciołkowski, Kacper Jakubik, Igor Wośko, Kacper Zawada, Arkadiusz Wilma, Mateusz Gładysz, Adrian Pawlik, Dawid Broszkowski i Wiktor Pełka. Opiekunem zespołu była pani Aldona Szyl - nauczycielka wychowania fizycznego. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Ciołkowski z naszego gimnazjum, który strzelił 5 bramek. Otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Podsumowania całości dokonała pani dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w  Piotrkowie Trybunalskim. Najlepsze szkoły uhonorowała pucharami i dyplomami, a  uczniów medalami. Należy podkreślić, iż na obiekcie podczas turnieju panowała niezwykle miła i przyjazna atmosfera. Można było zjeść kiełbaskę z grilla, skosztować pyszne ciasto, wypić herbatkę i  posłuchać muzyki. Wyjazd ten można uznać za podsumowanie całorocznej pracy z gimnazjalistami oraz promocję szkoły w powiecie piotrkowskim. Gratulujemy!