„Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy”

„Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy” to jedno z kilku przesłań tegorocznej, 25 edycji Akcji Sprzątanie Świata”

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku wrzesień jest miesiącem, w którym tysiące ludzi porządkują Polskę.

Corocznie młodzież gimnazjalna włącza się w tą akcję i tak też było w tym roku. We wtorek 25 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej wielkiej społecznej akcji na rzecz poszanowania środowiska, której w tym roku przewodziło hasło: Akcja – segregacja!

Gimnazjaliści otrzymali worki oraz rękawiczki i tak zaopatrzeni razem z nauczycielami posprzątali najbliższe otoczenie szkoły jak również pobocza dróg i pobliski las. Zapełnione po brzegi worki pozostawili w wyznaczonym miejscu zbiórki.

„Sprzątanie Świata – Polska” = razem możemy więcej!