Jesteś tutaj:Start / Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Publicznym Gimnazjum w Tomawie

Dzień Edukacji Narodowej to coroczne święto całej społeczności szkolnej. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na krótką część artystyczną zaprosili konferansjerzy – Andżelika Dorosławska i Katarzyna Wojtyła.

Obchody Europejskiego Dnia Języków

Europejski Dzień Języków to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W dniu 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, z tej to okazji dziewczęta z gimnazjum postanowiły, przygotować dla chłopców upominki.

Nauka gry w szachy

10 października 2018 r. naszą szkołę odwiedził zaprzyjaźniony pracownik SP w Gorzkowicach, pan Krzysztof Mroczkowski, który jest specjalistą od „szach”. Nasi uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat: jak grać w szachy a następnie poznaną wiedzę wykorzystali w praktyce.

Wyjazd do kina na film: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”

W poniedziałek 24 września uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tomawie wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim i obejrzeli film: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Produkcja ta, to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą.