WYDARZENIA ROKU SZKOLNYGO 2010/2011

Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa łódzkiego w lekkiej atletyce

W dniu 10 czerwca 2010 roku w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa łódzkiego w lekkiej atletyce. Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, mgr Anity Gadomskiej postanowili wziąć udział w tej imprezie. Mimo niesprzyjającej pogody i długiej, męczącej podróży, zawodnicy nie zrazili się i pełni energii oraz woli walki przystąpili do rywalizacji.

Nasi uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

Podsumowanie akcji w Dniu Dziecka

Na dzień 1 czerwca - Dzień Dziecka przygotowano wiele atrakcji dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Tomawie. Tego dnia miał miejsce finał następujących akcji : „Trzymaj formę!”, „Szkoła bez przemocy” oraz „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w klasowych programach artystycznych traktujących o zdrowym odżywianiu w wybranych krajach europejskich, co nawiązywało również do obchodzonych w szkole „Dni Europy”.

II rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS w Kleszczowie

Dnia 20 maja 2011 roku odbył się II rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody przeprowadzono na stadionie LKS „Omega” w Kleszczowie. Nadrzędnym celem tak zorganizowanej imprezy sportowej była popularyzacja lekkiej atletyki w środowisku wiejskim, wyłonienie Mistrzów w poszczególnych konkurencjach oraz nagrodzenie najlepszych szkół i sekcji LA.

Brytyjski native speaker - Mike Baldwin gościł w naszym gimnazjum

W kwietniu 2011 roku gościem uczniów naszego gimnazjum był brytyjski native speaker - Mike Baldwin. Nasz gość, tymczasowo zamieszkujacy w Polsce, opowiadał o swoich ciekawych podróżach po całym swiecie. W spotkaniu brali udział najlepsi uczniowie klas I-III pod opieką P. Dyrektor Bożeny Gadomskiej oraz nauczycielek języka angielskiego P. Izabelli Fijałkowskiej i P. Ewy Smolarek.

Dzień Otwarty dla szóstoklasistów

W dniu 19 kwietnia gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów, a obecnych uczniów klas szóstych z terenu gminy Łęki Szlacheckie. Zaprosiliśmy również dyrektorów szkół podstawowych i wychowawców klas VI.