WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015.

Zapraszamy do obejrzenia

„Moja Gmina w obiektywie”

Wzorem lat ubiegłych uczennice naszej szkoły bardzo aktywnie wzięły udział w konkursie fotograficznym „Moja  Gmina  w obiektywie”. 24 czerwca 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łękach Szlacheckich nastąpiło jego podsumowanie. Konkurs skierowany był  do wszystkich mieszkańców naszej gminy zainteresowanych fotografią oraz promowaniem piękna naszej okolicy, którzy chcieliby pochwalić się swoimi zdolnościami i mieli pomysł, aby w ciekawy sposób przedstawić walory otaczającej nas  architektury, jej różnorodność, ciekawe, urokliwe miejsca i wydarzenia charakterystyczne dla Gminy Łęki Szlacheckie. W tej edycji konkursu postanowiono skupić się na architekturze, zabytkach, a mniejszą uwagę poświęcić przyrodzie i krajobrazom.

Wycieczka - Konewka, Spała, Tomaszów Maz.

W dniu 18 czerwca 2015 r. grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce szkolnej w okolice Spały i Tomaszowa Mazowieckiego.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie bunkrów z okresu II wojny światowej w Konewce. Uczniowie zwiedzali schron kolejowy o długości 380 m. w których znajdują się m.in. ekspozycja militariów i wystawy dotyczące fortyfikacji. Odważni mieli okazję przejść pod ziemią 80 – metrowym odcinkiem kanałów technicznych.