WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

I Rajd Rowerowy szlakiem historii i legendy

5 września 2015 r. na trasę I  Rajdu Rowerowego szlakiem historii i legendy wyruszyło sześćdziesięciu fantastycznych ludzi, miłośników rowerów i aktywnego wypoczynku.

Wśród uczestników była grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Tomawie pod opieką Anny Wojakowskiej-Wolskiej, Wioletty Jędruszek i Joanny Błaszczyk.

AKCJA NARODOWE CZYTANIE W GIMNAZJUM W TOMAWIE

Uczniowie klas I-III Publicznego Gimnazjum im. gen. St. „Grota” Roweckiego w Tomawie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji IV edycji Narodowego Czytania. W tym roku była to „Lalka” B. Prusa.

Sprzątanie świata 2015

"Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.