ROK SZKOLNY 2016/2017

Realizacja kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum włączyło się w realizację kampanii 19 dni(...) organizowanej przez Fundację "Po drugie". Hasło tegorocznej kampanii to WALKA Z GŁODEM I NIEDOŻYWIENIEM. W dniach 14-18 listopada uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg działań. Wykonane zostały plakaty promujące kampanię, wraz ze specjalnie przygotowaną gazetką ścienną, umieszczono je na korytarzu szkolnym.

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „HALLOWEEN” W TOMAWIE

Pod koniec listopada Publicznym Gimnazjum im. Stefana gen.” Grota” Roweckiego w Tomawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom IV Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Językowego „HALLOWEEN”. Przedsięwzięcie to realizowane jest  pod patronatem pana Piotra Łącznego – Wójta Gminy Łęki Szlacheckie. Konkurs ten był dodatkową formą rozwijania sprawności językowych i twórczych uczniów.

Wycieczka do Sulejowa uczniów klas pierwszych

W dniu 24 listopada 2016 roku klasy pierwsze Publicznego Gimnazjum im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Tomawie odbyły wycieczkę do Sulejowa. Pierwszym punktem było zwiedzanie  Stacji Hydrologiczno - Meteorologicznej. Uczniowie poznali funkcjonowanie i działalność stacji, zapoznali  się z ogródkiem meteorologicznym - jego budową, sprzętem  i przeprowadzanymi w nim pomiarami. Zobaczyli, jak dokonuje się serii pomiarów, które pozwalają poznać aktualne warunki pogodowe  i prognozować aurę na najbliższe dni.

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej

25 listopada 2016 r. w ramach zajęć: edukacja dla bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, starszym ogniomistrzem, panem Tomaszem Skrobkiem.Celem spotkania, w którym wzięli udział uczniowie klas IIIa i IIIb, było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa na co dzień.

Dyskoteka Andrzejkowa

25 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum.