Świetlica szkolna

Aby świetlica szkolna w naszym gimnazjum była atrakcyjna, przyjazna i bezpieczna, wychowawcy na bieżąco wzbogacają jej wyposażenie oraz proponują gimnazjalistom ciekawe zajęcia. W celu urozmaicenia uczniom czasu w niej spędzanego, każdego roku pojawiają się w świetlicy nowe pomoce. Dotychczas udało się zakupić telewizor, DVD oraz magnetofony, ponadto uczniowie mogą korzystać z ciekawych i różnorodnych gier planszowych. W bieżącym roku szkolnym w świetlicy pojawił się stół do gier - piłkarzyki i bilard cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, podobnie jak popularne kalambury oraz profesjonalne karaoke zakupione w roku ubiegłym. Ponadto w trakcie zajęć uczniowie pomagają sobie w nauce, wykonują prace plastyczne wykorzystując do tego artykuły plastyczno-papiernicze znajdujące się w świetlicy. Organizowane są również ciekawe konkursy i zajęcia o charakterze profilaktyczno- wychowawczym. Wychowawcy świetlicy dbają także o pomieszczenie, w którym znajduje się świetlica. Jest ono kolorowe, gazetki świetlicowe są aktualizowane z pomocą uczniów, wszystko po to aby czas spędzony w świetlicy w naszym gimnazjum był dla uczniów atrakcyjny. A przed nami jeszcze wiele pomysłów do realizacji...

Podczas przerw śródlekcyjnych oraz  po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą korzystać z zajęć w świetlicy.

Wychowawcy świetlicy:

1. Małgorzata Balcerzyk