• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Wycieczka do Łodzi

W dniu 13.06.2018 roku klasa 2b wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Palmiarni i w Ogrodzie Botanicznym, w którym można było podziwiać roślinność klimatu umiarkowanego, roślinność tropikalną, rośliny wodne, sukulenty i akwaria.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM W TOMAWIE „NAUCZYCIELOM – W DNIU ICH ŚWIĘTA”

W tym roku uczniowie naszego gimnazjum przyjęli oryginalną konwencję obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali na uroczystość humorystyczne scenki  z życia szkoły.

 Dzień Edukacji Narodowej to coroczne święto całej oświaty. Z tej okazji  odbyła się w szkole uroczysta akademia. Przygotował ją – zgodnie z tradycją – Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów: pani Aldony Szyl i pani Joanny Błaszczyk. Oprawą plastyczną zajęła się sekcja dekoracyjna SU. Uroczystość poprowadzili uczniowie: Wiktoria Nowakowska i Mikołaj Herman. Na akademii byli obecni: dyrektor szkoły, nauczyciele,  pracownicy obsługi i administracji oraz zaproszeni na tę okazję emeryci. Uczniowie zaprezentowali pełen humoru montaż słowno – muzyczny. 

Wyjazd do kina uczniów klasy IIIB

21 września 2017 r. uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą wybrali się na sens filmowy do kina do Piotrkowa Trybunalskiego. Został on zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka. Wyjazd odbył się w czwartek po godzinach lekcyjnych. Uczniowie mieli do wyboru dwa filmy:,,To'' (dreszczowiec/dramat) lub ,,Na układy nie ma rady'' (komedia). Większość osób zdecydowała wybrać film pt. ,,To''. 

Spektakl profilaktyczny pt. „Niwelator Problemów”

19 października do naszego gimnazjum przybył Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Wystawiony spektakl nosił tytuł „Niwelator Problemów”. Przedstawienie dotyczyło szeroko pojętej profilaktyki uzależnień. Aktorzy teatralni (Negatyw i Pozytyw) wystąpili w XIV scenach, w których to opowiedzieli o tym, jak prosta i łatwa jest droga do uzależnienia, jak niewiele trzeba aby problemy, które staramy się wyprzeć przy pomocy narkotyków i alkoholu, rozrosły się do rozmiarów, z którymi trudno walczyć. 

Wyjazd do kina uczniów klasy IIB

W dniu 13.10.2017 roku uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą mgr Anitą Maligłówka i opiekunem mgr Ewą Kroczyńską wybrali się do kina Helios do Piotrkowa Trybunalskiego. Film, który wybrała młodzież był długo wyczekiwanym filmem fanów Jo Nesbo –  autora wspaniałych kryminałów, gdzie głównym bohaterem jest bezkompromisowy policjant Harry Hole, będący w stanie zaryzykować swoje życie dla dobra sprawy.